đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Love Story Martini Blue Prescription Colored Contact Lenses
| Color | Blue |
| Style | Love Story |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38%-40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| The lightweight material composition of regular contact lenses offers an ideal balance between durability and softness. Water content and thin profile ensures comfort and hydration during wear. Vibrant colored contacts offer a more striking and natural style without compromising the natural look. With vibrant lenses being more pigmented, users can expect more coverage and a more noticeable natural color change. | |
Select Power
From $7.99
Love Story Martini Blue Prescription Colored Contact Lenses—
$7.99
More Images








Love Story Martini Blue Prescription Colored Contact Lenses
| Color | Blue |
| Style | Love Story |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38%-40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| The lightweight material composition of regular contact lenses offers an ideal balance between durability and softness. Water content and thin profile ensures comfort and hydration during wear. Vibrant colored contacts offer a more striking and natural style without compromising the natural look. With vibrant lenses being more pigmented, users can expect more coverage and a more noticeable natural color change. | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Blue |
| Style | Love Story |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38%-40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| The lightweight material composition of regular contact lenses offers an ideal balance between durability and softness. Water content and thin profile ensures comfort and hydration during wear. Vibrant colored contacts offer a more striking and natural style without compromising the natural look. With vibrant lenses being more pigmented, users can expect more coverage and a more noticeable natural color change. | |




















