đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

FANTASY SNOW FLAKE Prescription Colored Contact Lenses
| Color | SNOW FLAKE |
| Style | FANTASY |
| Type | Power 0.00 to -8.00 |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| The lightweight material composition of regular contact lenses  offers an ideal balance between durability and softness. Water content and  thin profile ensures comfort and hydration during wear. Vibrant colored contacts offer a more striking and natural style without  compromising the natural look. With vibrant lenses being more pigmented,  users can expect more coverage and a more noticeable natural color change. |
|
Select Power
From $2.10
Original: $6.99
-70%FANTASY SNOW FLAKE Prescription Colored Contact Lenses—
$6.99
$2.10FANTASY SNOW FLAKE Prescription Colored Contact Lenses
| Color | SNOW FLAKE |
| Style | FANTASY |
| Type | Power 0.00 to -8.00 |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| The lightweight material composition of regular contact lenses  offers an ideal balance between durability and softness. Water content and  thin profile ensures comfort and hydration during wear. Vibrant colored contacts offer a more striking and natural style without  compromising the natural look. With vibrant lenses being more pigmented,  users can expect more coverage and a more noticeable natural color change. |
|
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | SNOW FLAKE |
| Style | FANTASY |
| Type | Power 0.00 to -8.00 |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| The lightweight material composition of regular contact lenses  offers an ideal balance between durability and softness. Water content and  thin profile ensures comfort and hydration during wear. Vibrant colored contacts offer a more striking and natural style without  compromising the natural look. With vibrant lenses being more pigmented,  users can expect more coverage and a more noticeable natural color change. |
|



















