
Halo Dark Green Prescription Colored Contact Lenses
Â
| Color | Dark Green |
| Style |
Halo |
| Type | 0.00/Plano |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| Â | Â |
| Â | |
Â
Â
Original: $7.99
-70%$7.99
$2.40More Images




Halo Dark Green Prescription Colored Contact Lenses
Â
| Color | Dark Green |
| Style |
Halo |
| Type | 0.00/Plano |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| Â | Â |
| Â | |
Â
Â
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Â
| Color | Dark Green |
| Style |
Halo |
| Type | 0.00/Plano |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 40% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
| Â | Â |
| Â | |
Â
Â























