đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Gem Green Daily (10 Pcs) Colored Contact Lenses
| Color |
Green |
| Style | Gem |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Replacement Cycle: | 1 Day |
| Packing Specification | 10 Pcs of Lenses |
$12.99
Gem Green Daily (10 Pcs) Colored Contact Lenses—
$12.99
More Images





Gem Green Daily (10 Pcs) Colored Contact Lenses
| Color |
Green |
| Style | Gem |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Replacement Cycle: | 1 Day |
| Packing Specification | 10 Pcs of Lenses |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color |
Green |
| Style | Gem |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Replacement Cycle: | 1 Day |
| Packing Specification | 10 Pcs of Lenses |























