
Cosplay Fairy Pink Colored Contact Lenses
| Color | Pink |
| Style | Fairy |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark andlight eyes |
| Duration | Lasts for 365 DaysOnce Opened |
This color contact lens is a cos type and is a full-block type, which can better cover the color of the pupil and restore the image of the character. It is normal that you cannot see or cannot see clearly when you wear it.
More Images



Cosplay Fairy Pink Colored Contact Lenses
| Color | Pink |
| Style | Fairy |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark andlight eyes |
| Duration | Lasts for 365 DaysOnce Opened |
This color contact lens is a cos type and is a full-block type, which can better cover the color of the pupil and restore the image of the character. It is normal that you cannot see or cannot see clearly when you wear it.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Pink |
| Style | Fairy |
| Type | 0.00 / Plano |
| Material | Polyhema |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark andlight eyes |
| Duration | Lasts for 365 DaysOnce Opened |
This color contact lens is a cos type and is a full-block type, which can better cover the color of the pupil and restore the image of the character. It is normal that you cannot see or cannot see clearly when you wear it.























