
Ivanka Prescription Clear Contact Lenses
| Color | None |
| Style | Ivanka |
| Type | -1.00 to -8.00 |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
Original: $7.99
-70%$7.99
$2.40More Images




Ivanka Prescription Clear Contact Lenses
| Color | None |
| Style | Ivanka |
| Type | -1.00 to -8.00 |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | None |
| Style | Ivanka |
| Type | -1.00 to -8.00 |
| Material | HEMA |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Life Span | Yearly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Packageing | 2 Per Pack (Pair) |
| Recommendation | For both dark and light eyes |
| Duration | Lasts for 365 Days Once Opened |























